Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. — Phil Bosmans

środa, 4 sierpnia 2010

takasobiewanna

Ostatnio odwiedziłam pewien klimatyczny blog, mojemanderlay, w którym Karolina (pozwoliłam sobie na poufałość, jeśli zbytnią przepraszam) opisuje historię pewnego "klimatycznego" zlewu. Pierwsza myśl, po przeczytaniu była: przecież ja mam swoją starą, żeliwną wannę !
Jest ze mną odkąd pamiętam. Kiedyś, po jakimś remoncie, została wyrzucona i stała sobie gdzieś wstydliwie w niewidocznym kącie ogrodu, aż powróciłam na stare "śmieci" i wyciągnęłam ją stawiając w centralnym miejscu mojego mini ogródeczka.Ale nie o wannie chciałam. Kiedy myślę o swoim nowym, przyszłym domu to zastanawiam jak znaleźć w nim, takim nowym, czystym miejsce dla rzeczy z własną historią. Przecież nie wstawię ich ot tak , w przypadkowy wstydliwy kąt, ani też nie narażę ich na śmieszność stawiając w centralnym miejscu. Czytając to co napisała u siebie Karolina, uświadomiłam sobie, że to jest nie tylko mój problem. Stare, czasem brzydkie przedmioty mają duszę, bo mają swoją historię, nie wyrzucajmy ich zbyt szybko, może warto znaleźć im odpowiednie miejsce.
Lubię nowoczesne klimaty we wnętrzach, ale dopiero mebel " z własnym życiorysem" sprawia, że czujemy się w nich jak u siebie, a nie w galerii.

2 komentarze:

  1. Jak mi miło, że o mnie tu wspomniałaś:)
    Widzę, że będziesz mieć podobne dylematy:)Osobiście bardzo lubię nie młode już przedmioty. Czasem zostawiam je takimi jakie są, a niekiedy nadaję im nowszy, świeższy wygląd. Tak czy inaczej wprowadzają one coś do wnętrza. Atmosferę, własną opowieść, element niesamowitości nawet, no i niepowtarzalność. Za to je lubię i lubię się nimi otaczać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przypadkowo nazwałam ten blog misz-masz, ja po prostu nie potrafię zachować jednorodnego stylu we wszystkim co robię i chyba stąd też "pociąg" do przedmiotów z historią. Takie rzeczy zawsze kryją w sobie jakąś tajemnicę, przynajmniej tak ja to widzę. Tak jak Ty lubię je i lubię się nimi otaczać.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails